Jun 112012
 
Alanya’da festival gibi dans ve şarkı yarışması

Antalya’nın Alanya ilçesinde üçüncü kez düzenlenen uluslararası dans yarışmasına katılan 6 ülkeden 1100 genç dansçı ve şarkıcı izleyenlere renkli ve eğlenceli görüntüler oluşturdu.

Alanya’da üçüncü kez düzenlene ‘Dance Art Olympia’ adlı uluslararası dans ve şarkı yarışmasına Türkiye, Rusya, Kazakistan, Azerbaycan, Ukrayna ve Kırgızistan’dan 1100 genç dansçı katıldı. Alanya Ticaret Sanayi Odasın (ALTSO) konferans salonunda başlayan yarışma 12 Haziran’da yapılacak olan finalle sona erecek. Çeşit ve görsel stil, topluluk dans grubu, akrobat dansı, caz, bireysel dans, modern dans, etnik dans ve stilli halk dansları ve şarkı eşliğinde 16 ekip katıldı. Yarışmacılara, katılımcı ülkelerden dans ve müzik konusunda uzman juri heyeti tarafından puan verildi.

Etkinliği 3 yıldır düzenleyen Ba-Tur Genel Müdürü Azerbaycanlı işadamı Hüdaverdi Memmedbeyli, bu organizasyonu Alanya’nın uluslar arası düzeyde tanıtılmasına katkı sağlamakta. 1100 genç dans ve şarkı söyleyerek yeteneklerini ortaya koyuyor diye konuştu.

Antalya/Alanya (AHA) 09.06.2012, Hamdi Acet

  2 Responses to “Alanya’da festival gibi dans ve şarkı yarışması”

  1. Müzikle uğraşıyorum bestelerim az da olsa var kendim yapıyorum.Doğadan da yardım alırım herzaman.Müziğe bayılıyorum.Sesime de güveniyorum. beni kabul ederseniz sevinirim…

  2. Müzikle uğraşıyorum bestelerim az da olsa var kendim yapıyorum.Doğadan da yardım alırım herzaman.Müziğe bayılıyorum.Sesime de güveniyorum.

 Leave a Reply

(gerekli)

(gerekli)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>