Jun 012012
 
Geleneksel Fatih ve Ekmel Öğrenci Yurtları Kermesi Misafirlerini Kabule Başladı

Bu yıl 4.sü düzenlenen ve geleneksel hale gelen Fatih ve Ekmel öğrenci yurtları kermesi, Arapsuyu Öğrenci Yurdu bahçesinde kurulan Kermes alanında misafirlerini ağırlamaya başladı.

Amacı Fatih ve Ekmel Öğrenci yurtlarında öğrenim gören öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak olan Kermesin açılış kurdelesini Antalya İl Müftüsü Ahmet Çelik ve Kepez Kaymakamı M. Ali Özyiğit keserken, kermes’te ayrıca İstanbul’un Fethi’nin 559. Yıl dönümü nedeniyle bir gösteri yapan İnci Taneleri Kreşi öğrencileri, mehteran kıyafetleri giyerek Fatih Sultan Mehmet’in İstanbulun Fethi’ni canlandıran bir mini gösteri yaptılar.

400’e yakın Gönülllünün el becerileriyle hazırladıkları tekstil ürünleri, aksesuarların ve yiyeceklerin uygun fiyatlarla alıcısıyla buluştuğu kermes, 1-10 Haziran tarihleri arasında saat 08:00’den 24:00′e kadar Arapsuyu Öğrenci Yurdu bahçesinde misafirlerini ağırlayacak.

Antalya (AHA) 01.06.2012, Hüseyin ERGİN

 Leave a Reply

(gerekli)

(gerekli)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>